بخش دیالیز

بخش همودیالیز کلینیک تخصصی دیالیز محبان از سال1391 با 19 تخت و 21 دستگاه از نوع Gambro AK-95-96-98 فعال و در طبقه همکف شروع به فعالیت نمود.

در این مرکز فرایند دیالیز با پودر بی کربنات سدیم و محلول همودیالیز و صافی های High Flux با بهترین کیفیت برای همه بیماران انجام میگیرد.
این بخش با استفاده از تجربه پزشک محترم نفرولوژی، پزشکان عمومی و پرسنل پرستاری مجرب به ارائه خدمات به مددجویان عزیز همت می گمارد.

فعالیت عمده بخش همودیالیز، جلوگیری از ایجاد عوارض ناشی از افزایش سموم و مایعات بدن، به بیماران CRF (مبتلا به نارسایی مزمن كلیه) و ARF(نارسایی های حاد كلیوی)، بیماران اورژانس و بیماران میهمان می‌باشد.

بیماران CRF كه نیاز به دیالیز دارند با توجه به امكانات موجود بخش با ویزیت و نظر مستقیم پزشک به سرپرستار بخش معرفی شده و در برنامه هفته ای قرار می گیرند.
بیماران اورژانس از طریق انجام مشاوره نفرولوژیست به سرپرستار بخش معرفی و در نوبت دیالیز قرار می گیرند و تا زمانیكه در این بیمارستان بستری بوده و نیاز به همودیالیز دارند در نوبت قرار داده می شوند.

بیماران میهمان در صورت وجود تخت خالی پس از تماس با بیماران و اخذ معرفی از شهرستان محل اقامت و بیمارستانی كه تحت همودیالیز قرار می گیرد پذیرش می‌شوند.

ویزیت پزشكان محترم داخلی، نفرولوژی، قلب، عمومی و متخصص محترم تغذیه در این بخش انجام می‌شود. بیماران محترم می توانند در صورت داشتن هرگونه مشكل مستقیماً پرستار مربوطه، سرپرستار بخش یا پزشك مسئول بخش را در جریان قرار دهند.

این مركز همراه با فضاي آرام محيط دياليز، مناسب براي افرادي است كه نياز به خدمات دياليز به صورت فوري يا مزمن دارند. اين مركز همه روزه به غیر از روزهای جمعه حتی در ایام تعطیل در سه شيفت صبح ، ظهر و عصر آماده ارائه سرويس می باشد.

سایر فعالیت های بخش:
1- رعایت ساعت دیالیز بیماران به صورت کامل
2- شستشوی Chemical منظم دستگاه ها بعد از هر شیفت کاری
3- سرویس مرتب RO و انجام آزمایشات ماهانه
4- انجام آزمایشات بیوشیمی و میکروبی دستگاه ها به صورت ماهانه
5- سرویس کامل دستگاه ها در ایام تعطیل
6- استفاده از برنامه های تخصصی دستگاه های همودیالیز برای کاهش عوارض دیالیز و بهبود شرایط عمومی بیمار بعد از هر همودیالیز

پرسنل ارئه دهنده خدمات این بخش :
دکتر موسی ملکی : متخصص داخلی و فوق تخصص کليه و مجارى ادرارى
دکتر مهسا میربیرجندیان : پزشک عمومی بخش
دکتر زینب جاوید : پزشک عمومی بخش

پرستاران بخش :
آناهید اردکانی : سرپرستار بخش
محبوبه محروقی : پرستار
هدی صادقیانی :پرستار
نرگس خندان :پرستار
مریم باقری :پرستار
فاطمه فهمیده :پرستار
عباس متقیان :پرستار
محمد فاضلی :پرستار
طلعت رحمانیان :پرستار
طاهره عباس زاده :پرستار
مهدی قندهاری :پرستار
سمیرا رحیمی :پرستار
مریم صنعتی :پرستار
محمد رضا رضایی فرد :پرستار
ونوس حقیر :پرستار
سهیلا قندهاری :پرستار
مهدیه فروهشته راد :پرستار

Real Time Web Analytics