چکاپ

سلامتی وتندرستی یکی از مهمترین سرمایه های هرانسان در طول عمر می باشد. رسالت اصلی علم پزشکی با پیشگیری از بیماریها اغاز،با تشخیص به موقع ادامه وبا درمان سرانجام می یابد.پیشگیری از بیماری ویا تشخیص زود هنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده و فرد احساس ناخوشی ندارد مهمتر و آسانتر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته وتؤام با ظهور عوارض است.امروزه پایش سلامت ( چک آپ) نقشی برجسته در شناسایی زود هنگام اختلالات بدن وجلوگیری از بروز عوارض وخیم بیماریها دارد.

بخش خدمات عمومی درمانگاه تخصصی دیالیز محبان همگام با سایر مراکز علمی دنیا با بهره گیری از پزشکان متخصص وفوق تخصص در زمینه های عمومی، داخلی و نفرولوژی با استفاده از مدرن ترین تجهیزات پزشکی به ارائه خدمات مطابق با استاندارد های بین المللی می پردازد.بیماران با مراجعه به این کلینیک می توانند با صرف کمترین زمان و هزینه ازمیزان سلامت جسمانی خود آگاه شوند ودر صورت وجود اختلالی به اصلاح سریع آن اهتمام ورزیده ، از بروز عواقب متعدد بیماریها درآینده جلوگیری نمایند.

تیم ارائه دهنده خدمات این بخش :

دکتر هوشنگ آرین- متخصص داخلی
دکتر موسی ملکی- متخصص داخلی و فوق تخصص نفرولوژی
دکتر سعید ناظمی- متخصص قلب و عروق-فلوشیپ فوق تخصصی الکتروفیزیولوژی بالینی قلب
دکتر سیما سخنوران- پزشک عمومی

الکتروکاردیوگرافی(نوار قلب)

الکتروکاردیوگرافی یا گرفتن نوار قلب، روشی برای بررسی فعالیت الکتریکی قلب از طریق ثبت سیر یک ایمپالس الکتریکی از منشا آن درگره سینوسی- دهلیزی میباشد، که باعث انقباض قلب میشود . یک نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام نموداری است که نشان دهنده فعالیت الکتریکی هر ضربان قلب و نیز ریتم ضربان های متوالی قلب میباشد.
ممکن است نوار قلبی به عنوان بخشی از چکاپ‌های دوره‌ای بیمار انجام شود. انجام این تست می‌تواند به تشخیص بیماری‌های قلبی کمک کند که در مراحل اولیه هستند و هنوز هیچ علائمی ‌ندارند. به طور مثال در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما به بیماری قلبی مبتلاست (خصوصا در سنین پایین)، پزشک شما احتمال می‌دهد که ممکن است شما نیز به بیماری قلبی مبتلا باشید و انجام تست نوار قلب را برای اطمینان تجویز می‌کند.
گاهی نیز پزشک شما برای بررسی نحوه تاثیر یک داروی خاص یا یک وسیله درمانی خاص بر روی قلب، انجام تست نوار قلب (الکتروکاردیوگرام) را تجویز می‌کند. انجام تست نوار قلب قبل از انجام جراحی‌های باز نیز ضروری است. همچنین در صورتی که بیماری قلبی دارید، پزشک برای انتخاب بهترین روش درمان ممکن است به نتایج نوار قلبی نیاز داشته باشد.
در صورتی که پزشک تشخیص دهد که علائم شما احتمالا نشان دهنده‌ی بیماری یا مشکل قلبی است، انجام تست نوار قلب (الکتروکاردیوگرام) را تجویز می‌کند. برخی از این علائم عبارتند از:
• درد قفسه سینه
• ضربان محکم و با فشار قلب یا تپش قلب یا احساس این که صدای تپیدن قلب خود را می‌شنوید
• مشکلات تنفسی
• خستگی و ضعف
• شنیدن صدای غیرطبیعی از قلب در هنگام معاینه قلب توسط پزشک

آمادگی برای انجام تست نوار قلب
• لازم است قبل از انجام تست، به پزشک در مورد تمام داروهایی که مصرف می‌کنید، اطلاع دهید، چرا که برخی از داروها بر نتایج تست نوار قلب تاثیر می‌گذارند. قبل از انجام تست نوار قلب (الکتروکاردیوگرام)، ورزش نکنید و آب سرد ننوشید چرا که این کارها نیز موجب ایجاد نتایج غلط و غیر واقعی تست می‌شوند

تیم ارائه دهنده خدمات این بخش :
کلیه پرستاران کلینیک

تغذیه و رژیم غذایی

با عنایت به زندگی ماشینی امروز و عدم تحرک کافی در اکثریت افراد جامعه و استفاده از رژیمهای غذایی نامناسب ،بیماریهای مرتبط با این امر از قبیل چاقی، دیابت،افزایش چربی خون،افزایش فشار خون و...شیوع بیشتری یافته است.با توجه به اینکه رژیم غذایی صحیح کمک شایانی به پیشگیری و درمان این قبیل مشکلات می نماید ،انجام مشاوره تغذیه و ارائه رژیم غذایی مناسب به مراجعه کنندگان از اهمیت خاصی در این کلینیک برخوردار است
این کلینیک یکی از توانمند ترین کلینیکهای رژیم درمانی می باشد که با داشتن متخصصین و کارشناسان تغذیه مجرب و کارآزموده و با استفاده از بهترین و مجهز ترین دستگاهها ، رژیم درمانی در زمینه های مختلف از جمله موارد ذیل را انجام می دهد:
اختلالات وزن، بررسی رشد کودکان، انواع دیابت، بیماریهای کلیوی و دیالیزی، بیماریهای گوارشی ، دورانهای شیردهی و بارداری، رژیم درمانی در افراد با چربی خون بالا، بیماران کبدی، بیماران با فشارخون بالا و بیماریهای قلبی عروقی سلامت استخوان، و رژیم درمانی در اختلالات مادرزادی متابولیکی مانند فنیل کتونوری و سلیاک .

تیم ارائه دهنده خدمات این بخش :
فرشته خزیمه: کارشناس ارشد تغذیه-مشاور

Real Time Web Analytics